Ilie Bolojan le dă o lovitură angajaților din Ministerul Energiei, pe care îl conduce în regim de interimat, după ce a fost demis prin moțiunea de cenzură depusă de PSD și AUR. Salariile din angajaților din Ministerul Energiei vor crește numai dacă se ating țintele prin PNRR.