Președintele Nicușor Dan și premierul Ilie Bolojan s-au întâlnit miercuri seară la Ambasada Statelor Unite din București, în marja recepției organizate cu ocazia Zilei Independenței SUA, într-un moment-cheie pentru negocierile privind formarea viitorului Guvern.