Lidera SOS România, Diana Șoșoacă, a lansat un nou atac la adresa președintelui Nicușor Dan după consultările de la Palatul Cotroceni, acuzându-l că a adâncit diviziunile din societate și că ignoră interesele cetățenilor în favoarea influențelor externe.
