Un grup de 22 de membri ai PNL, care se revendică „Facțiunea Conservatoare” din cadrul patridului, a transmis o scrisoare deschisă după Congresul extraordinar al liberalilor, contestând deciziile adoptate și criticând noul statut promovat de conducerea formațiunii.
