Fostul ministru al Energiei, deputatul PSD Bogdan Ivan, susține că România a obținut o victorie importantă în domeniul energetic, după ce Curtea Constituțională a validat legea care permite continuarea și finalizarea hidrocentralelor începute înainte de anul 2007.
