Deputatul PNL Ionel Bogdan susține că scenariul unui guvern politic minoritar, anunțat marți seară de președintele Nicușor Dan după consultările de la Palatul Cotroceni, a fost propus de liberali încă de la Congresul extraordinar al partidului.