George Simion a susținut un discurs dur înaintea votului pentru învestirea Guvernului Adrian Veștea și a anunțat că nu le va impune parlamentarilor AUR cum să voteze. Liderul formațiunii a criticat clasa politică și a părăsit plenul împreună cu colegii săi.
