Premierul desemnat, Adrian Veștea, a discutat aproximativ o oră cu liderul AUR, George Simion, la sediul AUR. La final, Adrian Veștea a anunțat că merge în Parlament să ceară votul de învestitură. Acesta ar putea fi un semn că a bătut palma cu lideru…