Rectorul SNSPA, Remus Pricopie, acuză că parlamentarii AUR care vor vota Guvernul Veștea nu sunt disidenți, ci acționează la ordinul lui George Simion. Votarea guvernului ar urma să aibă loc astăzi după ora 21:30 și ar putea marca o premieră după 90 de ani: executivul Veștea ar urma să fie votat de extremiștii de la AUR, spune Pricopie.
