Președintele României, Nicușor Dan, a comentat ultimul scandal izbucnit în jurul Consiliul Superior al Magistraturii (CSM), afirmând că este legitim ca instituția să apere magistrații, dar nu și să contribuie la escaladarea tensiunilor din spațiul public.