Palatul Victoria va fi iluminat, miercuri seară, în culorile steagurilor României şi Statelor Unite ale Americii (SUA), ca simbol al relaţiilor bilaterale strategice şi de prietenie, informează Biroul de presă al Executivului.Potrivit sursei citate, …