Președintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat luni, pe holurile Parlamentului, că social-democrații și-au asumat responsabilitatea votului pentru învestirea Guvernului Veștea și a transmis un mesaj de susținere pentru premierul desemnat.