Liderul Grupului Minorităților Naționale din Camera Deputaților, Varujan Pambuccian, estimează că România se îndreaptă spre formarea unui guvern minoritar, după eșecul învestirii Cabinetului Veștea și reluarea consultărilor de la Palatul Cotroceni.