Parlamentarul AUR Andrei Gușă și-a motivat gestul de a pleca de la votul care privea Guvernul Adrian Veștea. „Dacă votul ar fi fost lăsat la libera apreciere a parlamentarilor, eu aș fi votat pentru învestirea guvernului”, mărturisește Gușă